+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Sünnet - Hadis Bölümünden müslüman elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. mum
  Özel Üye


  müslüman elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir

  müslüman elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir Forum Alev
  müslüman insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir hadisinin anlamı

  2627- Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Müslüman elinden ve dilinden Müslümanların selamet buldukları kişidir. Mü’min ise insanların canları ve malları hususunda güvendikleri kişidir.” (Müslim, İman: 14; Buhârî, İman: 3)
  ž Tirmizî: Bu hadis hasen sahihtir. Peygamber (s.a.v.)’den şöyle de rivâyet edilmektedir: Rasûlullah (s.a.v.) ile Müslümanların hangisi daha değerlidir diye soruldu da şöyle buyurdular. Dilinden ve elinden Müslümanların selamet buldukları kişi.
  Bu konuda Câbir, Ebû Musa ve Abdullah b. Amr’dan da hadis rivâyet edilmiştir.
  2628- Ebû Musa el Eşarî (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.)’e: “Müslümanların hangisi daha üstündür” diye, soruldu da Rasûlullah (s.a.v.)’de: “Müslümanların elinden ve dilinden selamet buldukları kişidir” diye buyurdular. (Nesâî, İman: 11)
  ž Tirmizî: Ebû Musa hadisi olarak bu hadis sahih garib hasendir.

 2. Alev
  Özel Üye

  müslüman elinden ve dilinden başkasının emin olduğu kimsedir Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder

Hızlı Cevap Hızlı Cevap


:
müslüman müslümanın elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir,  müslüman müslümanın elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir arapçası,  müslüman insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir hadisinin anlamı,  müslüman elinden ve dilinden herkesin güven içinde olduğu kimsedir kompozisyon,  müslüman elinden ve dilinden herkesin güven içinde olduğu kimsedir
5 üzerinden 2.50 | Toplam : 2 kişi
islami Siteler Mumine